Słońce może zwiększyć produkcję NO


Dobry sport i jedzenie dla sportowców

Czy ci, którzy wygrzewają się w słońcu, prawda? Ekspozycja na słońce ma wiele zalet, w tym nadciśnienie i pośrednio w chorobach układu krążenia. Ponieważ słońce grałoby rolę bardzo skuteczny środek rozszerzający naczynia krwionośne.

W słońcu!

Wiedzieliśmy już, że słońce pozwoliło naprawić witaminę D. Z drugiej strony światło promuje dobre samopoczucie i dobry humor. Okazuje się, że słońce również odgrywa rolę hipotensyjną, co właśnie odkryli badacze z Wielkiej Brytanii. Podczas tego badania osoby były narażone na promieniowanie UVA (z czego składa się 95% promieniowania słonecznego) przez 30 minut. Ciśnienie krwi mierzono przed i po tej ekspozycji. Grupa UVA wykazała znaczny spadek, w przeciwieństwie do grupy kontrolnej wystawionej tylko na ciepło bez promieniowania UV.

Jak to działa

Skóra zawiera powierzchnię NIE (tlenek azotu lub tlenek azotu). To w kontakcie z UVA jest aktywowane i dostaje się do krwioobiegu. Ten naturalnie występujący gaz w organizmie działa jak neuroprzekaźnik. Powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych przy jednoczesnym obniżeniu ciśnienia krwi.
Słońce się bawi rola rozszerzająca naczynia krwionośne w związku z NO bez pełnego zrozumienia jego mechanizmu działania. Pozostaje znaleźć właściwą równowagę i mądrze się odsłonić, aby uniknąć niebezpieczeństw długotrwałego kontaktu ze skórą. Tymczasem pomyśl o wyjściu z siłowni i opalaniu się – jest to prawie tak samo skuteczne NO boostery dla objętości mięśni.

Na twoich materacach …

Źródła Futurasciences, Journal of Investigative Dermatology zaawansowana publikacja online 20 lutego 2014 r .; doi: 10.1038 / jid.2014.27 UVA Napromienianie ludzkiej skóry rozszerza naczynia krwionośne naczyń krwionośnych i obniża ciśnienie krwi niezależnie od syntazy tlenku azotu Donald Liu1, Bernadette O Fernandez2, Alistair Hamilton3, Ninian N Lang4, Julie MC Gallagher5, David E Newby4, Martin Feelisch2 i Richard B Weller 1.3
Zdjęcie Shutterstock.com