Postęp w bieganiu dzięki sportowemu marszowi


W jaki sposób chodzenie może pomóc biegać szybciej i / lub dłużej? Próbowałeś wszystkiego, aby spróbować biegać: wykonałeś wszystkie możliwe i niewyobrażalne sesje split, zmęczyłeś się skomplikowanymi obliczeniami VMA, aby dopasować swoje sesje progowe do milimetra … A może nie '' nie chcesz zaczynać od tego wszystkiego, ale nadal chcesz kontynuować bieganie? A jeśli do treningu dodałeś sportowe spacery?

Rzeczywiście, sportowe spacery i bardzo kompletny sport, ale przede wszystkim bardzo komplementarny do biegania. Jednak nie ma nic lepszego niż trening krzyżowy, aby uzyskać dobrą kondycję fizyczną i postęp w ulubionym sporcie! Dzisiaj zamierzam pójść nieco dalej niż w moim artykule porównując sportowe spacery i bieganie jako sport cardio.

Aby przeczytać: „Marche vs. Wyścig | Jaki jest najlepszy sport? ”

Sportowe spacery pozwolą ci poruszać się po trzech bardzo specyficznych, ale niezbędnych osiach dla lepszego biegania. Chodzenie pomoże Ci zbudować serce, zwiększyć wytrzymałość i przywrócić równowagę mięśni.

Idź, aby zbudować swoje serce

Często, gdy szukasz postępów w bieganiu, bez względu na to, czy jesteś początkującym, czy już sumiennym praktykiem, problem nie pochodzi z nóg, które nie potrafią przyspieszyć. Ale z twojego oddechu to nie następuje. Krótko mówiąc; Twoje tętno przyspiesza i nie możesz już prawidłowo oddychać.

W rzeczywistości twoje serce po prostu nie jest wystarczająco silne, aby szybko wysłać krew obciążoną tlenem z płuc do mięśni i wypłukać krew obciążoną węglem z mięśni do płuc. Ponieważ nie może pompować mocniej, musi pompować szybciej, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na tlen. Stąd uczucie serca, które wydostanie się z twojej klatki piersiowej po 5 minutach bardziej intensywnego wyścigu niż zwykle.

Zostawiam cię na tej wspaniałej kreskówce, która będzie w stanie wytłumaczyć ci skuteczniej niż ja, jak działa twoje serce 😉 ⬇️

2. część3. część4. część

Musisz trenować swoje serce. Ponieważ to nic więcej ani mniej niż mięsień. Najważniejsze do życia, ale i tak mięsień. Że musisz zrobić pracę. I musisz się tym bardzo zaopiekować … Najlepszym sposobem na to, aby nie dać się ponieść emocjom z serca, jest podstawowa wytrzymałość.

Dla przypomnienia (bardzo szybko!) Z teoretycznego punktu widzenia masz podstawową wytrzymałość, gdy twoje tętno jest mniejsze lub równe 75% twojego maksymalnego tętna (lub FCM lub 220 – twój wiek, jeśli jesteś mężczyzna lub 226 – twój wiek, jeśli jesteś kobietą). Zasadniczo musisz być w stanie mówić w tym samym czasie, co bieganie.

Jednak chodzisz w naturalny sposób w podstawowej wytrzymałości. Nawet jeśli chcesz przyspieszyć do maksimum swoich możliwości.

Jeśli wezmę mój osobisty przykład, oto, co daje: podstawowy, mam serce, które bije bardzo szybko, co bardzo utrudnia mi bycie w prawdziwej podstawowej wytrzymałości podczas treningu biegowego . Przy prędkości 7-7,5 km / h ledwo mogę utrzymać około 160 BPM. Jednak gdy idę w tym samym tempie, moje tętno wynosi około 130 BPM. W ten sposób mogłem zaobserwować duże przyspieszenie postępów w „bieganiu”, ponieważ chodziłem regularnie (średnio 60–90 minut tygodniowo). Po prostu dlatego, że w końcu udało mi się znacznie poprawić swój cardio dzięki sportowemu spacerowi.

Chodzenie, aby zwiększyć swoją wytrzymałość

Często możesz usłyszeć „biegnij szybko, najpierw musisz biegać powoli” … ”lub biegać długo” … W takim przypadku musisz zrobić trochę ziemi. To znaczy, aby połykać mile. Biegnij dłużej. Tyle że przeciąża kolana i stawy.

To miejsce, w którym chodzenie sportowe staje się dla ciebie interesujące, jeśli jeszcze tak nie było. Ponieważ możesz zwiększyć przebieg treningu, maksymalnie chroniąc stawy.

Robienie długich wycieczek w sportowym spacerze (1 godz. 30 i więcej) naprawdę zwiększy Twoją wytrzymałość. Ponieważ przyzwyczai twoje ciało do długotrwałych wysiłków. Ale nie zapominajmy, że bieganie jest sportem wytrzymałościowym, zanim stanie się sportem szybkościowym. Logika mówi, że najpierw musisz zacząć pracować nad wytrzymałością, zanim zmierzysz się z prędkością, kiedy próbujesz się zdystansować.

Nie wspominając o tym, że jeśli jesteś bardziej na szlaku, istnieje duża szansa, że ​​w pewnym momencie wyścigu nie zaczniesz chodzić. Ale wiedza, jak chodzić szybko, aby uniknąć marnowania zbyt wiele czasu i zbyt ścisłej zabawy z barierami czasowymi oraz łatwiejszego powrotu do zdrowia, może okazać się przydatna. Mówię to, nic nie mówię… 😉

Tak więc osiągasz idealną kombinację, dodając półtorej godziny wycieczki tygodniowo do swojej sportowej rutyny: przyzwyczajasz swoje ciało i serce do dłuższej pracy (poprawa rytmu serca i wytrzymałości mięśni), a to, bardzo delikatnie.

Chodź, aby wzmocnić mięśnie rdzenia i pleców

Nie wspominając już o tym, że chodzenie będzie działać na mięśnie, które zwykle są zatrzymywane podczas biegu. Lub przynajmniej odłóż to na bok, chyba że włączyłeś określone sesje do swojego programu treningowego.

Rzeczywiście, bieganie koncentruje się głównie na mięśniu czworogłowym, trochę na brzuchu, podczas pracy układu oddechowego, a czasem na łydkach podczas sesji schodów lub wzgórz. Z wyjątkiem tego, że:

  • posiadanie silnego i muskularnego grzbietu pozwoli ci pozostać wyprostowanym i nie zwiotczać z powodu zmęczenia i pod ciężarem możliwego grzbietu wielbłąda. A zatem lepiej oddychać, ponieważ płuca i przepona nie zostaną całkowicie zablokowane w klatce piersiowej;
  • pośladki i betonowe ischios przejdą od zmęczonego mięśnia czworogłowego i dodadzą siły krokowi podczas faz przyspieszania. W towarzystwie cieląt pomagają wspinać się na najtrudniejsze żebra (lub fałszywe naczynia 😉);
  • a prędkość aktywnego i reaktywnego łuku pozwoli ci przeskoczyć kamyki, korzenie i inne dziury, które zagrażają kostkom (między innymi!). Nie zapominając o ochronie swojego ego, unikając pamiętnych upadków, ale nie poważnych 😉.

Ale najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że zrównoważona muskulatura eliminuje ryzyko obrażeń. I to na wszystkich poziomach: kości, mięśni, ścięgien i więzadeł. I ułatwia powrót do zdrowia po urazie.

Dlatego oprócz biegania bardziej niż interesująco jest chodzić. Ponieważ sportowe spacery będą obejmować wszystkie te mięśnie odłożone na bok podczas biegu, ale które mimo to są niezbędne, aby pomóc ci się rozwijać. Postawa i naturalny ruch sportowego marszu uzupełnią wszystkie niedociągnięcia w bieganiu. Ci, którzy właśnie ci przeszkodzili. Czy to pod względem prędkości, odległości, czy kardio po prostu.


1.PW 140 2) SOFT 540 3) PW 540 4 PW 500 FRESH 5 PW 590 XTENSE


Uwagi końcowe: Dlaczego chodzenie pomoże ci biegać lepiej?

Ponieważ chodzenie pozwoli twojemu sercu pracować wydajnie, bez wchodzenia w czerwone. Ale także dla twojego ciała, aby zwiększyć jego wytrzymałość i przyzwyczaić się do długotrwałych wysiłków (lub przynajmniej dłuższych niż te, do których jesteś przyzwyczajony), jednocześnie chroniąc stawy w jak największym stopniu i budując mięśnie inteligentnie i harmonijnie .

Chodź więcej, biegnij szybciej i / lub dłużej… Przekonany?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, przypnij go! ⬇️

Śledź:

Margaux Lifestyle

Zupełnie zwyczajna młoda kobieta, która postanowiła uczynić swoje życie wyjątkowym poprzez sport, blogowanie i udostępnianie! Życie, które chce jeść pełnymi zębami! Biegacz, chodzik, fitgirl, praktykantka … Żyję życiem z prędkością 200 km / h!