Porady i przyjmowanie stymulatora hormonu testosteronu w celu uzyskania większej masy


Wzór chemiczny testoteronu

Stymulatory hormonalne były już stosowane przez byłe Niemcy Wschodnie w celu zwiększenia wydajności ich sportowców. Znają szaleństwo od kilku lat. Często zdarza się jednak czytać publikacje, które twierdzą, że są bezużyteczne. Postaramy się odkryć fałsz od rzeczywistości w oparciu o badania naukowe prowadzone przez oprawy w terenie.

# 1 Trening i testosteron

Niektóre badania to pokazują boostery testosteronu są naprawdę skuteczne dla osób z niższym niż średni poziom testosteronu. Ich przeciwnicy rzucili się następnie na to naruszenie, twierdząc, że byli wobec tego bezużyteczni. Ktoś zdrowy i poniżej 60. roku życia nie powinien go potrzebować. Nie bierze to pod uwagę ważnej zmiennej w fizjologii sportu. Każdy, kto przechodzi bardzo intensywny trening, odczuwa spadek poziomu hormonów. Jedną z konsekwencji przetrenowania jest załamanie układu hormonalnego. Poważny sportowiec w fazie intensywnego treningu znajdzie się zatem w sytuacji osoby, której poziom testosteronu są wyjątkowo niskie.

# 2 Całkowity testosteron i wolny testosteron

Hormonalne stymulanty idą zwiększyć produkcję testosteronu przez przysadkę mózgową (pozytywne sprzężenie hormonalne) i przywrócić normalny poziom hormonów. Tak jest w przypadku maca, która, jak dowiedziono, zwiększa płodność poprzez stymulację LH (hormonu luteinizującego). Najskuteczniejsze stymulanty (kwas asparaginowy, massularia acuminata itp.) Zwiększają całkowity poziom testosteronu o około 30 do 40%. Złoto za intensywnie buduj masę mięśniową,ważny jest wolny testosteron. To ten krążący we krwi bez powiązania z białkiem. Stanowi od 3 do 5% całego testo. Nie możemy porównywać działania syntetycznych zastrzyków testosteronu, które zwiększają stężenie wolnego testosteronu i naturalnych stymulantów nawet o 1000. Ten ostatni może dać nadzieję na wzrost o 30%. Z jednej strony nikt nigdy nie twierdził, że są tak skuteczne. Ale są one w każdym razie mniej niebezpieczne i mają prawdziwą użyteczność dla sportowca. Z drugiej strony nikt nie chce chwalić dopingu w społeczeństwie, w którym jest on zdemokratyzowany, nawet poza sportem o wysokich osiągach.

# 3 boostery testosteronu są bezpieczne

To jest na tym rozróżnienie między wolnym i całkowitym testosteronem że niektórzy twierdzą, że ich stymulanty są bezużyteczne. Teraz, jeśli podniesiesz swój całkowity testosteron, podniesiesz również swój wolny testosteron. I nawet jeśli wynosi tylko 20 lub 30%, wzrost jest bardzo realny. Pamiętaj, że „anaboliczne” właściwości kozieradki są wymienione w kodeksie farmaceutycznym!
Zawsze znajdziesz sprzeczne badania, tak rozwija się nauka. Ważne jest, aby przeczytać te dobre (metaanalizy, które pełnią funkcję arbitrażową) i nie porównywać działania naturalnego i nieszkodliwego suplementu z cząsteczkami chemicznymi dopingującymi. Ponadto, w przeciwieństwie do sterydów, nie wywołują destrukcyjnej konwersji do estrogenu. Nie ma zatem ryzyka zapadnięcia się masy mięśniowej, ujemnego sprzężenia zwrotnego hormonów, przybierania tłuszczu i zatrzymywania wody.

# 4 Co to są boostery testosteronu?

Podsumowując, uznaliśmy, że warto sporządzić niewyczerpującą listę suplementów uznanych za stymulujące wydzielanie hormonów:

  • Vit D3: 200% wzrost w ciągu roku (life science 30/04/2011)
  • D kwas asparaginowy: 30% wzrost LH i 42% testosteronu (University of Kingston. Wielka Brytania)
  • Tribulus terrestris
  • Massularia Acuminata: która według badań czasopisma euthnofamikol zwiększa całkowity testosteron o 30% przy precyzyjnej dawce 50 mg / kg masy ciała.
  • Maca, która czerpie korzyści z libido i płodności z wyjątkowego stężenia kwasu D-asparaginowego.
  • Kozieradka i beta-ekdysteron: które pozwalają większa synteza białek (naśladownictwo sterydów).

Najlepszy booster testosteronu

Źródła: nauki przyrodnicze 30.04.2011, badanie przeprowadzone przez Montpellier University Hospital, czasopismo Ethnopharmicol w 2008 r., Autorstwa dr Gregory'ego Pincusa na temat młodych sportowców w wieku 16 lat w 2011 r.