Półmaraton Montpellier 2019 | Wiedz, jak się poddać


W niedzielę rozpocząłem Półmaraton Montpellier w ramach przygotowań do Maratonu Nantes. Tyle że nie wszystko poszło zgodnie z planem. I nie bez powodu! Podjąłem decyzję o poddaniu się na 15 kilometrze z powodu zawrotów głowy i wymiotów. Wracając do tego niedokończonego wyścigu.

Jak zapewne wiecie, rzuciłem sobie wyzwanie, aby 28 kwietnia przeprowadzić drugi maraton w Nantes. Dlatego zapisałem się na Półmaraton Montpellier, aby sprawdzić, czy wszystkie światła świecą na zielono po 10 tygodniach przygotowań i na miesiąc przed terminem. Absolutnie nie jestem spokojny. Ponieważ wraz z przeprowadzką i biznesem nie miałem ochoty ani motywacji do podążania za przygotowaniami. Wyraźnie brakowało mi regularności i pracowitości podczas szkolenia, nie mając o tym pojęcia.

Tak więc ten półmaraton Montpellier służy jako próba, aby zobaczyć trochę, gdzie jestem fizycznie.

Półmaraton Montpellier 2019: wyścig

Budzik dzwoni o godz. 5.30 Trąci trochę, ale to z ważnego powodu. Dzień wcześniej zebrałem śliniak i przygotowałem swoje rzeczy. Więc przełączyłem się w tryb autopilota. Śniadanie przełknęło ślinę, splecione, splecione włosy, czas wyruszyć do Montpellier.

Aby przeczytać: „Tarcia podczas biegania | Moja rada

Samochód umieszczony na parkingu zabieram moją torbę do Place du Nombre d'Or w Antigone na ostatnie przygotowania. Krem na udach, przyklej szorty, aby uniknąć tarcie, pasek kanistra regulowany na biodrach, śliniak przypięty do koszulki, telefon w pasie na ramię i torba z resztą moich rzeczy pozostawionych w recepcji. Jestem wyłączony na 10 minut delikatnego joggingu jako rozgrzewka.


⬇️ Mój strój ⬇️

mój strój na półmaratonie Montpellier „szerokość =„ 750 ”wysokość =„ 1000 ”srcset =„ https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/03/semi-marathon-de-montpellier -2019-1.jpg 750w, https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/03/semi-marathon-de-montpellier-2019-1-225x300.jpg 225w „rozmiary =” (maks. -width: 750px) 100vw, 750px "data-pin-url =" https://www.margauxlifestyle.fr/semi-marathon-de-montpellier-2019/ "data-pin-media =" https: // www. margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/03/semi-marathon-de-montpellier-2019-1.jpg "data-pin-description =" mój strój na półmaratonie Montpellier "/></p>
<p style=1. Koszulka SiRun Soon Marathoner 2) Stanik Anita Air Control 3) Spodenki Laetitia SiRun 4 Nike Vomero 13 5 Zegarek Garmin Forerunner 235


Znajduję Coco And Co w SAS. Wyjeżdża na maraton. Rozmawiamy, czekając, aż zegar tyka i zaczyna się początek.

Od początku do 5 kilometra

8:30… To początek Półmaratonu Montpellier! Staram się nie wychodzić zbyt szybko. Ale to skomplikowane, przyciąga mnie tłum biegaczy. Szybko rozczarowałem się widząc trasę: przechodzimy przez teren przemysłowy. To nie jest piękne. Poza tym drogi są miejscami zepsute. Musisz więc uważać, gdzie stawiasz stopy, aby nie zgubić kostki.

Przebiegam pierwszy kilometr w 6'22 … O wiele za szybko na start wyścigu! Mam nadzieję, że nie zapłacę później. Więc próbuję zwolnić. Drugi kilometr będzie na 6'32. Zawsze za szybko. Nie wspominając już o tym, że zdaję sobie sprawę, że będziemy musieli zwrócić uwagę na upał. Jeszcze nie 9 rano słońce już dobrze bije! Oczywiście nie jest to straszne, oprócz bycia szkodnikiem. To fałszywe mieszkanie i powrót do zdrowia, drogi nagle się kurczą, a przede wszystkim raczej zniszczone … Skręcam o 6'51 na 3 kilometrze.

Na 4 i 5 kilometrze nie dzieje się nic specjalnego, dopóki nie osiągniesz pierwszej strefy karmienia. Raczej wąski. Te pierwsze 5 kilometrów pokonuję w nieco ponad 33 minuty … Raczej stałe tempo dla mnie w półmaratonie.

Od 5 do 10 kilometra

Po uzupełnieniu paliwa w końcu opuszczamy teren przemysłowy, aby przejść się małymi drogami między winnicami. Drogi w znacznie lepszym stanie! Jednak łączymy fałszywe naczynia. Nie zawracam sobie nawet głowy podziwianiem scenerii, która jest o wiele ładniejsza niż w poprzednim obszarze. Szósty kilometr jest ukończony w 6'40, podczas gdy 7 i 8 kilometry wyglądają na bardziej skomplikowane.

Czuję, że zaczynam cierpieć z powodu upału. Nogi są ciężkie i jestem zmarznięta. Bolą mnie też stopy. Widzę kobietę biegnącą w tym samym tempie co ja. Aby się zmotywować, trzymam się tego. Wyciągamy się. Mijam 7 i 8 km odpowiednio w 6'57 i 7'52. Jest gorąco, absolutnie nie ma cienia, a fałszywe naczynia i podwyżki są powiązane. 9. kilometr jedzie w 6'48.

Biegam już ponad godzinę. I nudzę się. Boli mnie, jest mi gorąco, nie mogę się ścigać. Zbliżamy się coraz bardziej do Odysseum i drugiego obszaru tankowania. Kiedy w końcu do niego docieram, mam halucynacje! Gdzie poszły śmieci? Wszystkie kubki są rzucane na ziemię. Poza tym stół jest raczej krótki. Będąc na końcu paczki, nie ma zbyt wielu ludzi. Z łatwością mogę chwycić filiżankę wody i wylać ją na ziemię, zanim odłożę ją z powrotem na stół. Ale nie mogę sobie nawet wyobrazić ruchu dla większości peletonu!

porzucenie półmaratonu Montpellier „szerokość =„ 1000 ”wysokość =„ 1000 ”srcset =„ https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/03/semi-marathon-de-montpellier- 2019-2.jpg 1000w, https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/03/semi-marathon-de-montpellier-2019-2-150x150.jpg 150w, https: // www. margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/03/semi-marathon-de-montpellier-2019-2-300x300.jpg 300w, https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/03 /semi-marathon-de-montpellier-2019-2-768x768.jpg 768w, https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/03/semi-marathon-de-montpellier-2019-2- 144x144.jpg 144w, https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/03/semi-marathon-de-montpellier-2019-2-50x50.jpg 50w "rozmiary =" (maksymalna szerokość: 1000px) 100vw, 1000px "data-pin-url =" https://www.margauxlifestyle.fr/semi-marathon-de-montpellier-2019/ "data-pin-media =" https://www.margauxlifestyle.fr /wp-content/uploads/2019/03/semi-marathon-de-montpellier-2019-2.jpg "data-pin-des cription = "porzucenie półmaratonu Montpellier" /></p>
</p>
<p style=Od 10 do 15 kilometra

Krótko mówiąc, wychodzę bardzo szybko, ponieważ mam ze sobą wszystko, czego potrzebuję: wodę i pastę owocową. Przygryzam drugi kęs (pierwszy miał miejsce, gdy minęło pierwsze ravito), zanim połknąłem kilka łyków wody. Zygzakujemy między przejściami w Odyseum. Jest nudny, ale przynajmniej w większości w cieniu. Co ma wiele dobrego! Spójrz na mój zegarek, by zobaczyć, że się zatrzymał. Podnoszę go, ale muszę przegapić 300 lub 400 metrów.

Ukończę 11 km w 7'09 i 12 w 7'12. Nadal byłem z młodą kobietą, którą poznałem na środku 7 kilometra. Próbowaliśmy się motywować i wspierać. Ale dla mnie staje się to coraz bardziej skomplikowane. Dreszcze nasilają się, gdy robię się coraz cieplej.

Nagle mam wylew, zaczynam chodzić, by dojść do siebie. Wolno biegam i chodzę na tym 13 kilometrze. Od 14 kilometra czuję się trochę lepiej. Więc zaczynam znowu biegać. Tyle że 500 metrów później mam zawroty głowy. Zatrzymuję się na boku … i wymiotuję …

Najwyraźniej półmaraton Montpellier już się zakończył. Niedaleko od trzeciej strefy zaopatrzenia pójdę do niej, by znaleźć członków organizacji i ewentualnie punkt pierwszej pomocy. Ponieważ naprawdę nie czuję się dobrze. Kiedy tam dotarłem, znalazłem ochotników i powiedziałem im, że zwymiotowałem, że mam zawroty głowy. Ale także, że się poddaję i chciałbym zostać repatriowany do wioski wyjazdowej, aby ewentualnie udać się do lekarza.

Jedyną odpowiedzią, jaką dostaję, jest to, że muszę poszukać tramwaju w Rives du Lez … Lub około 2 km od miejsca, w którym byłem … Zasadniczo „wynoś się stąd!” Raczej średnio uważam …

Krótko mówiąc, pokonałbym te pierwsze 15 kilometrów półmaratonu Montpellier w 1:48:22 …

Półmaraton Montpellier 2019: co dalej?

Uważam, że organizacja półmaratonu Montpellier nie jest straszna z wielu powodów:

  • wąskie drogi i nie w doskonałym stanie, co utrudniało maratończykom przechodzenie znacznie chłodniej niż inni biegacze… Nadal przepychał się!
  • kurs sam w sobie nie jest szczerze mówiąc piękny
  • niezbyt praktyczne strefy tankowania i brak pojemników na śmieci
  • medale tylko dla biegaczy maratonu, podczas gdy meta i maraton są mylone … Albo zaoferujesz medal wszystkim, albo nikomu!

Te małe kropki sprawiają, że impreza nie jest tak udana, jak powinna! I szkoda, bo Montpellier to miasto sportowe! Jestem pewien, że istnieją sposoby na robienie ładnych rzeczy!

Wyścig ten położył jednak kres moim ambicjom, by poprowadzić drugi maraton w Nantes. Najwyraźniej nie jestem gotowy: nie mam umysłu ani budowy ciała! Czy jestem rozczarowany? Nie bardzo! Po prostu dlatego, że zdałem sobie sprawę, że nie był to dla mnie odpowiedni czas.

Więc maraton to tylko odroczenie! Biegam przede wszystkim dla mojej przyjemności. Więc cofnę się do półmaratonu, o wiele więcej w tej chwili w moim zasięgu. Albo uda mi się znaleźć śliniak na półmaraton Nantes, albo zrobię to w Nîmes 1 maja… Celem jest dzisiaj, aby znaleźć pewną prawidłowość w moim treningu.

Tutaj zdaję sobie sprawę, jak wiele się nauczyłem od czasu 20 kilometrów od Paryża 2016, gdzie skończyłem we łzach, ponieważ nie mogłem poradzić sobie z frustracją dnia bez …

Ale wciąż muszę się wiele nauczyć! Jeśli tak bardzo cierpiałem z powodu upału, to dlatego, że popełniłem piękne błędy! Pierwszy to odejście bez czapki lub czegoś, co ochroniłoby moją głowę … Drugi to wzięcie ze sobą tylko wody. Nic słonego, co tłumaczy moje odwodnienie. Muszę patrzeć na napoje izotoniczne na następne wyścigi i długie wycieczki od teraz i na lato…

Krótko mówiąc, ukończenie wyścigu jest dobre. Ale wiedza, jak się poddać i nie wytrzymać aż do kontuzji, to tyle samo!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, przypnij go! ⬇️

Śledź:

Margaux Lifestyle

Zupełnie zwyczajna młoda kobieta, która postanowiła uczynić swoje życie wyjątkowym poprzez sport, blogowanie i udostępnianie! Życie, które chce jeść pełnymi zębami! Biegacz, chodzik, fitgirl, praktykantka … Żyję życiem z prędkością 200 km / h!