Nordic Walking Challenge 2018 | Mój udział


Od 17 września do 14 października Newfeel organizował zawody w Nordic Walking. Jako ambasador pojechałem do różnych miast na południu Francji, aby zapoznać różnych sportowców z nordic walking. A zatem pokaż, że tak, chodzenie to sport!

Zabieram cię dzisiaj na tę małą wycieczkę po Francji, że to wyzwanie Nordic Walking dało mi możliwość zrobienia …

Co to za wyzwanie dla nordic walking?

Było to zatem 4-tygodniowe wyzwanie Nordic Walking zorganizowane przez Newfeel i Trener Decathlonu.

Cel był dwojaki:

  • zachęcać nordic walkerów do większego marszu w celu pokonania jak największej liczby kilometrów w trakcie trwania wyzwania
  • wprowadzić aplikację Decathlon Coach

W tym czasie moją rolą było poznawanie sportowców ze wszystkich dziedzin życia, mniej lub bardziej aktywnych w sieciach społecznościowych, aby wprowadzić ich do nordic walking. Rzeczywiście, nordic walking nie jest modnym sportem, żaden z nich nawet nie wpadł na pomysł, dopóki nie skontaktuję się z nimi …

Powtarzam jednak, że chodzenie – a zwłaszcza nordic walking – jest sportem niezwykle kompletnym, z wieloma korzyściami fizycznymi i psychicznymi.

Aby przeczytać „Nordic Walking | Nowy sport do absolutnego przetestowania!

Krótko mówiąc, nordic walking wymaga od 80 do 90% mięśni, akcentuje pracę nad górną częścią ciała (plecy i triceps) za pomocą kijów, sprzyja doskonałej pracy sercowo-naczyniowej, a jednocześnie nie jest traumatyczny. dla stawów.

W ramach tego wyzwania Newfeel chciał zjednoczyć społeczność nordic walkerów wokół wspólnego celu: zgromadzić wystarczającą liczbę kilometrów, aby symbolicznie podróżować po całym świecie. Mianowicie 40 000 kilometrów.

Popchnij spacerowiczów Nordic, aby zwiększyć ich przebieg, zachęć spacerowiczów sportowych, aby wzięli kijki do Nordic Walking. Ale przede wszystkim wprowadzają niewtajemniczonych do tego pięknego sportu. Niezależnie od tego, czy są atletyczni czy niesportowi, młodzi czy starzy.

Wyzwaniem dla tego nordic walking było pokazanie, że każdy może uprawiać ten sport. Ale przede wszystkim ćwicz to wszędzie! W mieście, na plaży, w parkach i w górach…

Wszystko za pomocą aplikacji trenera Decathlon, a także oficjalnego hashtagu # CMN18. Czy to w poczuciu sesji, czy w sieciach społecznościowych. I to, aby zjednoczyć tę piękną społeczność nordic walking na całym świecie.

wizualizacja aplikacji trenera decathlonu podczas jazdy na nordic walking "width =" 790 "height =" 593 "srcset =" https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2018/10 /Le-challenge-de-marche-nordique-sur-lapplication-decathlon-coach.jpg 1024w, https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2018/10/Le-challenge-de-marche- nordique-sur-lapplication-decathlon-coach-300x225.jpg 300w, https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2018/10/Le-challenge-de-marche-nordique-sur-lapplication-decathlon -coach-768x576.jpg 768w "rozmiary =" (maksymalna szerokość: 790px) 100vw, 790px "data-pin-url =" https://www.margauxlifestyle.fr/challenge-de-marche-nordique-2018/ " data-pin-media = "https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2018/10/Le-challenge-de-marche-nordique-sur-lapplication-decathlon-coach-1024x768.jpg" dane -pin-description = "wygląd aplikacji trenera decathlonu podczas korzystania z niej podczas wyzwania nordic walking" /></p>
<h3 style=Moje wyzwanie do nordic walking w całej Francji

Pojechałem więc do trzech miast we Francji, aby spotkać trzech sportowców o różnych profilach. Zawsze w tej perspektywie, aby pokazać, że nordic walking jest sportem dla każdego i można go uprawiać na każdym terenie.

Dwie kobiety, jeden mężczyzna. Mama Dwóch biegaczy, fitgirl… Więc moją rolą było przekonanie ich do włączenia Nordic Walking do rutyny sportowej.

Etap 1: Tuluza

Na pierwszy krok w kierunku Tuluzy, a ściślej Pech David na południe od Tuluzy, aby znaleźć Emilie, z Pielęgnuj swoją formę.

Emilie ma profil sportowy z silną dominacją fitness. Dołączyła również do CREPS Toulouse na treningu jako trener sportowy (BPJEPS).

Dlaczego Pech David? Po prostu dlatego, że jest to raj dla biegaczy w Tuluzie. To tutaj przychodzą trenować i pracować na wysokości.

Tak więc, wraz z Emilie, po pokazaniu jej techniki nordic walking za pomocą materiałów edukacyjnych, wyruszyliśmy na dwie godziny marszu. Dwie godziny, podczas których wędrujemy w Pech David. Pomiędzy zjazdami i podjazdami. Drogi gruntowe i drogi. Doskonały kurs do testowania różnych technik i wykorzystania przyczepności butów.

Tego dnia pokonano co najmniej 10 km.

(Rzeczywiście napotkałem mały problem techniczny z mojego telefonu, który blokował aplikację po drodze. Nieuchronnie znalazłem rozwiązanie, aby móc w pełni korzystać z aplikacji pod koniec wyzwania. Jeśli spotkasz siebie także trudności z Decathlon Coach, odwiedź mnie. Z boku telefonu jest ustawienie do modyfikacji)

Krok 2: Hossegor

Następnie wychodzimy na piękne plaże Hossegor, dołączamy Mary z Całkowicie fałszywy. Młoda matka biegła w bieganiu i ćwiczeniach fitness w domu…

Ponownie pokazuję mu edukacyjny nordic walking i idziemy bezpośrednio po piasku. W porównaniu z Tuluzą trudność jest zupełnie inna. Ponieważ podłoże jest znacznie bardziej niestabilne, potrzeba więcej wysiłku, aby iść naprzód. Ale to bardzo dobra robota zarówno dla propriocepcji, jak i pośladków.

Będziemy zatem zadowoleni z 7,5 km … Ponieważ trzeba przyznać: chodzenie po piasku jest o wiele bardziej męczące niż na lądzie! Na szczęście mieliśmy pokazy surfowania, dzięki którym zapomnieliśmy o naszych biednych pośladkach podczas ogrzewania!

Etap 3: Montpellier

Po „górze” i plaży przejdźmy do miasta z Montpellier. Znalazłem tam Alexandre'aOdważ się uciec. Kto nagle odważył się chodzić … Zostawiam cię w artykule, który sam napisał, aby poznać jego uczucia:

Nordic walking oprócz biegania?”Alexandre

Nordic Walking pojawia się w Montpellier "width =" 1024 "height =" 683 "srcset =" https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2018/10/Le-challenge-de-marche- nordique-landing-at-montpellier.jpg 1024w, https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2018/10/Le-challenge-de-marche-nordique-débarque-à-montpellier-300x200.jpg 300w, https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2018/10/Le-challenge-de-marche-nordique-débarque-à-montpellier-768x512.jpg 768w, https: //www.margauxlifestyle .com / wp-content / uploads / 2018/10 / The-Nordic-market-challenge-landed-in-montpellier-272x182.jpg 272w "rozmiary =" (maksymalna szerokość: 1024px) 100vw, 1024px "dane- pin-url = "https://www.margauxlifestyle.fr/challenge-de-marche-nordique-2018/" data-pin-media = "https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2018 /10/Le-challenge-de-marche-nordique-débarque-à-montpellier.jpg "data-pin-description =" Wyzwanie nordic walkingu dociera do Montpellier "/></p>
<p style=W programie nieco ponad 8 km na brzegu Lezu i na ulicach Montpellier. 8 km, podczas których starałem się pomóc Alexandre'owi poprawić koordynację… To naprawdę nie jest wygrane !! 😂

Tak kończy się moja mała wycieczka po Francji i wyzwanie nordic walking w 2018 roku … Czy kusi cię chodzenie?

Kredyty fotograficzne: Guillaume Heintz.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, przypnij go! ⬇️

Śledź:

Margaux Lifestyle

Zupełnie zwyczajna młoda kobieta, która postanowiła uczynić swoje życie wyjątkowym poprzez sport, blogowanie i udostępnianie! Życie, które chce jeść pełnymi zębami! Biegacz, chodzik, fitgirl, praktykantka … Żyję życiem z prędkością 200 km / h!