Moja rada, aby delikatnie wznowić sport


Nadszedł wrzesień, a wraz z nim koniec wakacji i powrót do pracy … Ale także powrót do sportu. Powrót do szkoły często idzie w parze z instalowaniem (lub chęcią ustalenia) nowych dobrych nawyków sportowych. Ale jak wznowić sport po mniej więcej długim postoju? Od czego zacząć

Spędziłeś lato, ciesząc się grillowanymi mięsami, przystawkami i lodami … I to wyrządziło pewną szkodę twojej postaci, że chciałbyś szybko zniknąć. I nie ma nic lepszego niż sport, za co ci powiedziano! Lub po prostu po długim okresie bezczynności, chcesz delikatnie wznowić sport, aby poprawić swoją kondycję fizyczną i zadbać o swoje zdrowie … Powrót do szkoły to idealny okres na wznowienie aktywności fizycznej!

Dzisiaj proponuję znaleźć moje 3 wskazówki, jak wznowić sport i nie przestawać!

Uprawiaj sport dla siebie, a nie dla innych!

Celem wznowienia sportu nie jest zadowolenie innych. Ale dobry dla TE jest dobry fizycznie i psychicznie. Tak, tak, zapewniam cię, sport może zrobić dobrze. Ale tylko jeśli zrobisz to dla siebie i tylko dla ciebie!

Jedyną osobą, która może doradzić ci powrót do sportu, jest twój lekarz ze względów zdrowotnych … I znowu, to zależy od tego, jak to się mówi!

Więc moją pierwszą radą, aby wrócić do sportu, jest robienie tego z właściwych powodów. Powody, które, powtarzam, muszą dotyczyć tylko twojego osobistego dobrobytu. Niezależnie od tego, czy tracisz na wadze, budujesz mięśnie, poprawiasz kondycję fizyczną, przygotowujesz się do wyzwań sportowych, czy po prostu pozwalasz sobie odpocząć, jest to twój samolubny moment dnia, w którym muszę myśleć tylko o tobie.

W tym artykule znajdziesz dobre powody uprawiać sport.

Wróć do sportu dzięki zajęciom sportowym, które naprawdę lubisz!

Porady w logice poprzedniej. Twoja sesja sportowa to Twoja chwila, w której czujesz się dobrze. A jak chcesz robić dobrze, jeśli uprawiasz sport, którego nie lubisz? Wyobraź sobie, że zapisałeś się na lekcje aquabike, ponieważ powiedziano ci, że to idealny sport na zdobycie nóg bogini. Ale co jest wkurzasz się nudzisz się na rowerze!

Czy naprawdę uważasz, że będziesz miał motywację do powrotu tydzień po tygodniu? Zwłaszcza w środku zimy, kiedy będziesz musiał się rozebrać, aby zanurzyć się w zimnej wodzie? Nie wydaje mi się … Kiedy musimy zrobić coś, co nam się nie podoba, cofamy się i znajdujemy wszystkie możliwe i niewyobrażalne usprawiedliwienia, aby tego nie robić …

Aby powrót do sportu przebiegał dobrze, a przede wszystkim był zrównoważony, naprawdę musisz uprawiać sport, który lubisz. W przeciwnym razie możesz być pewien, że podczas świąt Wszystkich Świętych twoje dobre postanowienia sportowe będą już w szafie …

Ale dobrą rzeczą we wrześniu jest to, że wraca do szkoły dla klubów i innych związków sportowych.

W tym artykule znajdziesz wszystkie Powody, dla których nie powinieneś zacząć biec kiedy to nie jest twój sport.

Postęp musi zdominować twoje wznowienie sportu!

Właśnie wróciłeś do sportu po długim postoju. Więc spokojnie. Twoje ciało nie jest – bardziej – przyzwyczajone do aktywności fizycznej i ćwiczeń. Teraz nie czas narażać się na wyzdrowienie, głupio raniąc siebie.

Tak więc progresywność musi przerywać powrót do zdrowia. Dwie, a nawet trzy sesje w tygodniu … Nie codziennie! I poziom intensywności, to to samo. Brak sesji HIIT do uruchomienia. Ani twoje ciało, ani serce nie są przyzwyczajone do takiego wysiłku.

Codzienne uprawianie sportu, gdy nie jesteś do tego przyzwyczajony, sprawi, że będziesz chory, w najgorszym wypadku doprowadzi do kontuzji. W każdym razie twoje dobre postanowienia sportowe na nowy rok szkolny trafią do szafy przed świętami Wszystkich Świętych! I nie tego chcesz!

Więc przez pierwszy miesiąc, jedną lub dwie sesje tygodniowo, aby wrócić do formy i układu sercowo-naczyniowego, to możesz stopniowo zwiększ liczbę i intensywność sesji zgodnie ze swoim pragnieniem i celami.

Aby przeczytać: Moja rada, żeby zacząć biegać


Podsumowując, aby wznowić sport, konieczne jest, aby:

  • robicie to dla siebie, a nie dla innych
  • znajdziesz aktywność sportową, którą naprawdę lubisz
  • idziesz gładko

Czy jesteś gotowy na wznowienie sportu w tym roku?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, przypnij go! ⬇️

Śledź:

Margaux Lifestyle

Zupełnie zwyczajna młoda kobieta, która postanowiła uczynić swoje życie wyjątkowym poprzez sport, blogowanie i udostępnianie! Życie, które chce jeść pełnymi zębami! Biegacz, chodzik, fitgirl, praktykantka … Żyję życiem z prędkością 200 km / h!