Mit Kulturystyka Badania wciąż prawdziwe


Obraz Thegoodfit

Wszystko, co słyszysz i czytasz, nie jest prawdą. A ostatni, który przemówił, niekoniecznie ma rację. Musisz być poinformowany i udokumentowany, aby uzyskać własny pomysł.

Powiedziano mi to, czytałem, że …

Konieczne jest posiadanie informacji, chęć uczenia się i rozumienia ewolucji i postępu. Dlatego na twoim koncie jest prowadzenie badań w Internecie lub kwestionowanie swojej wiedzy. Jednak niektóre badania, zanim zostaną zweryfikowane, potwierdzone lub zaprzeczone przez inne badanie (metaanaliza), są celowo fałszywe (ponieważ są to badania opłacane przez producentów, innymi słowy marketing) lub mimowolnie, ponieważ stają się nieaktualne. Zdarza się nawet, że są podróbkami (wręcz niezwykłe).

Nauka jest wiarygodna, ale podstawową zasadą nauki jest prowadzenie badań, weryfikowanie ich lub unieważnianie przed kontynuowaniem poszukiwań. Jeśli nie masz solidnego zaplecza naukowego, trudno będzie ci dokładnie zinterpretować wynik badań naukowych nawet poprzez szerokie informowanie się. Z tych złych interpretacji rodzą się z góry przyjęte idee, które są przedmiotem tej kolumny!

Image.beurk.com, Dlaczego większość opublikowanych wyników badań jest fałszywa, John P. A. Ioannidis