Karnityna z węglowodanami bardzo przydatna do działania


Dobry sport i jedzenie dla sportowców

Badania często nie wykazały działania karnityny jako suplementu. Zostało to teraz poprawione w tym badaniu. Karnityna jest znana z przekształcania lipidów w energię i pomaga osiągnąć cele pod względem siły i sprawności fizycznej.

Zwiększ wydajność

Wcześniejsze badania wykazały, że ten suplement zwiększa ilość receptorów androgenowych w mięśniach, z którymi wiąże się testosteron.
Niedawne badanie opublikowane w czasopiśmie Physiology wykazało, że połączenie karnityny i węglowodanów zwiększa wydajność sportowców. Ich produkcja mleczanu była znacznie niższa i podczas ćwiczeń spalali mniej glikogenu. Biorąc karnityna (2 g) + węglowodany (80 g) spowodowały oszczędność glikogenu mięśniowego o 55%, zmniejszając produkcję mleczanu o 44%. Badanie pokazuje przydatność przyjmowania karnityny jako suplementu diety i potwierdza, że ​​jej obecność oszczędza glikogenu mięśniowego podczas ćwiczeń o niskiej intensywności, jednocześnie umożliwiając stosowanie lipidów.

Oprócz tych efektów występuje zmniejszone odczuwanie wysiłku (mniej zmęczenia) i wzrost tempa pracy podczas testu wydajności, a zatem poprawa wydajności fizycznej.

Opublikowane online przed drukowaniem 4 stycznia 2011 r., Doi: 10.1113 / jphysiol.2010.201343 15 lutego 2011 r. The Journal of Physiology, 589, 963-973.