Jakie są zalety pływania


Pływanie to sport z wieloma korzyściami. Zarówno na ciele, jak i umyśle. To dobrze, ponieważ jest to jedna z rzadkich aktywności sportowych, które zainspirowały mnie tego lata! Więc przykucnąłem miednicę przez ostatnie kilka tygodni, aby delikatnie odzyskać zdrowie. Rzućmy okiem na zalety pływania. Co sprawia, że ​​jest to prawdziwy atut!

Jak zapewne wiecie, od kiedy opuściłem Paryż, zyskałem na wadze. Ale na początku lipca zacząłem brać sprawy pod uwagę zarówno po stronie kulinarnej, jak i sportowej. Tyle że bieganie nie motywowało mnie bardziej niż to. Zwłaszcza z powodu upału.

Aby przeczytać: „Przytyłem! Co robić | Mały przewodnik po zdrowej i pogodnej utracie wagi

Ponadto wiedziałem, że dużo straciłem w kondycji fizycznej i że wznowienie wyścigu byłoby skomplikowane. Więc zacząłem pływać. Rzeczywiście, tego lata – jak wszystkie lata poza tym – marzyłem tylko o jednej rzeczy: mieć pośladki w wodzie! Równie dobrze możesz połączyć interesy z przyjemnością, koncentrując się na pływaniu.

jakie są zalety pływania? "width =" 850 "height =" 638 "srcset =" https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/08/les-bienfaits-de-la- natation-1.jpg 2000w, https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/08/les-bienfaits-de-la-natation-1-300x225.jpg 300w, https: // www. margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/08/les-bienfaits-de-la-natation-1-768x576.jpg 768w, https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/08 /les-bienfaits-de-la-natation-1-1024x768.jpg 1024w "rozmiary =" (maksymalna szerokość: 850px) 100vw, 850px "data-pin-url =" https://www.margauxlifestyle.fr/natation -bienfaits / "data-pin-media =" https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/08/les-bienfaits-de-la-natation-1.jpg "opis pin danych = "jakie są zalety pływania?" /></p>
</p>
<div id=

Table of Contents

Korzyści pływania

Jak powiedziałem wcześniej, pływanie jest prawdziwym atutem dzięki wielu zaletom. Niezależnie od tego, czy jesteś już sportowcem, czy nadal siedzisz. Aby pozostać w formie, jak ją znaleźć.

Sport wytrzymałościowy

Pływanie pozwala rozwinąć zdolności serca i płuc. Co prawda na początku najbardziej skomplikowaną rzeczą jest nie utopić się samotnie w basenie po 25 metrach pełzania. Ale stopniowo uczysz się prawidłowo oddychać. A Twój cardio znacznie się poprawia!

Sport, który harmonijnie napina ciało…

… Tak długo, jak zmieniasz pływanie i ćwiczenia! Każde pływanie ma swoją specyfikę. Przynajmniej na przemian stylem klasycznym, czołganiem się i stylem grzbietowym (motyl nie jest dostępny dla początkującego pływaka) zapewni harmonijną sylwetkę.

 • styl klasyczny, swoimi ruchami żaby, ujędrnia łydki, wewnętrzne uda, kolana i wzmacnia tułów (pas brzuszny, ramiona, klatka piersiowa, triceps);
 • czołgać się, poprzez wyrównane położenie w wodzie, rzeźbi ciało, a zwłaszcza pośladki, ramiona, ramiona. Z ogólnym efektem udoskonalenia sylwetki.
 • z powrotem czołgał się, prostsze na poziomie oddechowym niż pełzanie, wymaga więcej osłon, aby utrzymać trajektorię. Ale przede wszystkim znacznie wzmacnia kręgosłup.

Nie wahaj się więc naprzemiennie pływać podczas sesji, aby w zrównoważony sposób pracować z wszystkimi grupami mięśni.

Sport spalający kalorie

Do 350 kalorii w 30 minut! Pływanie jest bardzo wydajne pod względem wydatku energetycznego. Odpowiednikiem jest to, że powoduje, że jesteś głodny! Osobiście po zaledwie 30 minutach jestem głodny! Powód, dla którego staram się jak najlepiej wykorzystać moje sesje około 14:30. Wróciłem do domu na przekąskę. # legoûtercestsacré! 😜

Jeśli chcesz popływać, aby schudnąć, nie rzucaj się w nic po powrocie z treningu. Na ryzyko utraty wszystkich korzyści z sesji. Jeden owoc i garść migdałów lub orzechów nerkowca to więcej niż wystarczające. Lub kromka pełnoziarnistego chleba lub zakwas z puree orzechowym i kawałkami bananów, jeśli twój następny posiłek jest już spóźniony…

Sport wodny

Napiszę ci coś bardzo oczywistego: pływasz w wodzie … Sporty wodne są idealne dla wszystkich osób cierpiących na zatrzymywanie wody i problemy z krążeniem. Ponieważ opór w wodzie, wywołany pływaniem, powoduje drenaż organizmu i pobudza krążenie krwi. Jest również bardzo skuteczny w walce z cellulitem.

Aby przeczytać: „Walka z cellulitem: Moja rada

Ponadto pływanie to sport nieużywany, który pozwala złagodzić stawy. Z wyjątkiem przypadku stylu klasycznego. Stąd zainteresowanie zróżnicowaniem pociągnięć. W wodzie ciało poddawane jest popchnięciu Archimedesa, co uwalnia cię od dwóch trzecich masy ciała. Daje to również wrażenie, że nie stoi się już na nogach, gdy tylko opuścisz miednicę.

Sport kojący

Wejście do wody jest jak wejście do bańki dobrego samopoczucia. Pływanie ma silną kojącą moc. Szczególnie dzięki wydzielaniu endorfin, hormonu szczęścia.

Mniejszy stres i lepsza jakość snu. Czego więcej można chcieć?

Jak skorzystać z tych wszystkich korzyści?

Dwie sesje po 45 minut lub trzy sesje po 30 minut w tygodniu są lepsze niż jedna sesja trwająca półtorej godziny, aby w pełni wykorzystać zalety pływania.

Od pierwszych sesji poczujesz się lepiej. Pierwsze wyniki na twojej sylwetce pojawią się po czterech tygodniach – oczywiście pod warunkiem zbilansowanej diety 😉.

Osobiście pływanie pozwoliło mi zrzucić pierwsze 4 kilogramy, z 15 – oprócz całkowitego zaprzestania spożywania alkoholu – od początku lipca …

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to postęp w celu uzyskania wydajności w wodzie (i nie zniechęcaj się, gdy nadchodzi zima). Dostępnych jest kilka opcji:

 • brać lekcje z ratownikiem na lekcjach indywidualnych lub grupowych : zdecydowanie najbardziej efektywny, aby szybko postępować. Ze swojej strony obecnie pytam, czy zapisać się na zajęcia grupowe raz w tygodniu na miejskim basenie w moim rodzinnym mieście lub dołączyć do klubu triathlonowego, który oferuje trening toru i naukę pływania …
 • samoukiem :
   • strona internetowa: Pływanie dla wszystkich, bardzo kompletna witryna, oferuje generator sesji, a także wiele porad w celu ulepszenia techniki.
   • kanał youtube: Mój trener pływania, z Camille i Thomasem, którzy oferują wiele filmów na temat postępów w pływaniu. Idealny do oglądania właściwych ruchów w celu odtworzenia. Stworzyli także całą serię programów, dostępnych na ich stronie strona internetowa.
   • program treningowy: Body autorstwa Lucile Natation, autor: Lucile Woodward, przez 5 tygodni dostosowuje się do wszystkich poziomów pływaków i obraca się wokół sesji w basenie i wokół niego.

Jeśli chodzi o sylwetkę syreny i kształt grzmotu, wiesz, co musisz zrobić! Załóż kostium kąpielowy i zanurz się w pierwszym basenie, który znajdziesz! 😉

Skończę ten artykuł na tym wspaniałym zdjęciu, pokazującym wszystko, czego nie powinieneś robić podczas pełzania … I bardzo korzystne dla mnie, trzeba powiedzieć.

wszystko, czego nie powinieneś robić, aby dobrze pływać w pełzaniu! "width =" 850 "height =" 638 "srcset =" https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/08/les -bienfaits-de-la-natation-5-1024x768.jpg 1024w, https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/08/les-bienfaits-de-la-natation-5-300x225. jpg 300w, https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/08/les-bienfaits-de-la-natation-5-768x576.jpg 768w, https://www.margauxlifestyle.fr/ wp-content / uploads / 2019/08 / the-korzyści-of-swimming-5.jpg 2000w "rozmiary =" (maksymalna szerokość: 850px) 100vw, 850px "data-pin-url =" https: // www.margauxlifestyle.fr/natation-bienfaits/ "data-pin-media =" https://www.margauxlifestyle.fr/wp-content/uploads/2019/08/les-bienfaits-de-la-natation-5- 1024x768.jpg "data-pin-description =" wszystko, czego nie powinieneś robić, aby dobrze pływać w czołganiu! "/></p>
</p>
<p><span style=Czy chcesz cieszyć się pływaniem?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, przypnij go! ⬇️

Śledź:

Margaux Lifestyle

Zupełnie zwyczajna młoda kobieta, która postanowiła uczynić swoje życie wyjątkowym poprzez sport, blogowanie i udostępnianie! Życie, które chce jeść pełnymi zębami! Biegacz, chodzik, fitgirl, praktykantka … Żyję życiem z prędkością 200 km / h!