HIIT | Skuteczna technika treningu


Czasami jesteśmy dobrze ugruntowani w naszej rutynie sportowej, a wyników już nie ma. Możemy w końcu stracić motywację. Ale istnieje bardzo prosta technika, aby zwiększyć metabolizm i rzucić wyzwanie sobie fizycznie: HiiT.

Dzisiaj jest to Mélissa z Zdrowy Pandicorn który mówi na blogu, aby przedstawić Ci nowy sposób szkolenia: HIIT.

Co to jest HIIT?

H.I.I.T: 4 litery, co oznacza „trening interwałowy o wysokiej intensywności” lub po francusku „trening ułamkowy o wysokiej intensywności”. Na tę praktykę sportową składa się zatem ćwiczenia łańcuchowe o maksymalnej intensywności przeplatane fazami spoczynku. Może być stosowany do wielu ćwiczeń, zarówno biegania, jazdy na rowerze, jak i treningu mięśni. Możesz na przykład naprzemiennie 30 sekund sprintu i 30 sekund marszu lub wykonać serię przysiadów w tym samym czasie, przeplatanych 20 sekundami odpoczynku.

Dzięki temu wydajność i do niej adaptowalność, Hiit dziś kwitnie. Jest to łatwy trening, który pasuje do codziennego życia ze względu na jego intensywność, jest krótkotrwały: Maksymalnie od 10 do 30 minut.


Jeśli tak jak ja starasz się zmaksymalizować czas treningu, uwiedzie Cię szybkość tego sportu. Rzeczywiście, 2-3 sesje po 20 minut tygodniowo wystarczą, aby uzyskać realne wyniki.

Jak to działa

Zasada ułamkowa

Pomimo krótkiego czasu działania Hiit ma realny wpływ na naszą sylwetkę i wyniki sportowe. Ponieważ dajesz z siebie wszystko w okresach ćwiczeń wyniki będą dostępne. Rzeczywiście, tajemnica sukcesu leży w wysokiej intensywności treningu i zdolności do naprawdę zwiększania tętna podczas tych kilku sekund wysiłku.

To bardzo proste, musisz zakończyć swoje 30 sekund bardzo bezdechowych ćwiczeń. W przeciwnym razie oznacza to, że nie dałeś wystarczająco dużo z siebie 🙂

➡️ Uwaga, to nie jest kwestia wykonania omdlenia! Musisz znaleźć twój limit, ten, który wyciąga cię ze strefy komfortu.

Oczywiście kluczowe są również okresy odpoczynku ! Pozwolą Ci obniżyć tętno, abyś mógł odzyskać siły i oddać z siebie to, co najlepsze. Te sekundy odpoczynku również zapobiegają przyzwyczajeniu się organizmu do wysiłku, aby ciągle go „szokować”.

Efekt „dopalenia”

Interesuje Hiit, oprócz jego krótkiego czasu trwania, jest efekt bumerangu które generuje. Podobnie jak w przypadku każdej sesji sportowej, spalisz kalorie i zaatakujesz tkankę tłuszczową podczas treningu. Ale zaletą Hiit jest to, że ta strata będzie trwała do 48 godzin po zakończeniu sesji !

Trening w treningu interwałowym, na przemian intensywne fazy z odpoczynkiem, wystawi twoje ciało na pewien stres (co oczywiście jest dobre). Oprócz zwiększenia tętna zużywasz więcej tlenu i energii, jednocześnie nieznacznie podnosząc temperaturę ciała. Nagle twoje ciało będzie musiało zregenerować się, czerpiąc bezpośrednio z tłuszczu i zwiększając zużycie tlenu. Więc po treningu będziesz nadal spalać energię. Czy to nie wspaniale?

Zbuduj mięśnie

Oprócz gry na utracie tłuszczu, Hiit pozwoli ci również budować mięśnie ! Bardzo często trudno jest pogodzić utratę tłuszczu i utrzymanie masy mięśniowej. Jednak Hiit w pełni na to pozwala!

Dzięki intensywności treningu zwiększysz produkcję hormonów wzrostu i testosteronu (ale nie dziewczyny, nie będziesz wyglądać jak mężczyzna 😉). Będą one następnie stymulować przyrost masy i siły mięśni, w taki sam sposób, jak w tradycyjnym treningu siłowym.

Zasadniczo z Hiit zwiększasz swój podstawowy metabolizm i zyskujesz siłę ! Dzięki temu będziesz w stanie osiągnąć lepszą wydajność fizyczną.

Aby przeczytać: „Górna część ciała | Szybko, ale intensywnie! ”

Zalety tej praktyki

Oprócz korzystania z doskonałych wyników w naszym organizmie, Hiit wymaga mało zasobów i mało materiałów. Dobra para tenisówek, stoper lub minutnik (jest ich wiele na naszych smartfonach) i nasz umysł wystarczy!

Możesz ćwiczyć sesję na zewnątrz lub w domu. Nie musisz niszczyć członkostwa w siłowni! Chociaż możesz używać ciężarków lub kettlebellów, aby zwiększyć intensywność treningów lub po prostu urozmaicić treningi, ćwiczyć masa ciała więcej niż wystarczające, ponieważ liczy się to intensywność.

Nie wahaj się zintegrować ćwiczeń plyometrycznych – czyli skoków – i ćwiczeń wielofunkcyjnych, pracując jednocześnie na kilku obszarach ciała, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Moje ulubione ćwiczenia:

  • przysiady
  • podskakiwacze
  • burpie
  • górscy wspinacze
  • automaty
  • pompy
  • deski

➡️ Mój mała rada na początek: zacznij od krótkich treningów, tylko 10 do 15 minut. Radzę zacząć od 30 sekund ćwiczeń i 30 sekund odpoczynku. Stopniowo możesz wydłużyć czas pracy i skrócić czas odpoczynku 😉

Czy jesteś gotowy, aby zmierzyć się z Hiit?

Jeśli tak, polecam tę książkę: H.I.I.T. kobiecy; Schudnij i ujędrnij ciało w 20 minut! Edycje Marabout. Mówię więcej tutaj.

Ten rodzaj treningu w połączeniu z zbilansowana dieta i to jest zwycięska kombinacja!

⬇️ Mój wybór książek na temat szkolenia HIIT ⬇️

1.HIIT dla kobiet 2) HIIT: Zero Blabla 3) Metoda HIIT 4 Mój notatnik HIIT 5 Mój kurs HIIT

Dobra praktyka!

To Mélissa z bloga Zdrowy Pandicorn podjął pióro na moim blogu, jak mogłeś zobaczyć, aby opowiedzieć o HIIT, nowym sposobie treningu.

* Ten artykuł zawiera linki partnerskie FNAC
Aby dowiedzieć się więcej na temat zarabiania i przynależności na blogu, odwiedź stronę tutaj
Ogromne dziękuję za wsparcie 💛

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, przypnij go! ⬇️

Śledź:

Melissa

Cześć

Nazywam się Mélissa, dość dynamiczna młoda trzydziestka, która uwielbia pisać ^^

Jednak dla mnie i sportu na początku nie było to oczywiste. Myślałem, że to nie dla mnie. Aż do dnia zdiagnozowano u mnie funkcjonalną kolopatię: zespół jelita drażliwego.

Od tego momentu postanowiłem przejrzeć cały mój styl życia: przede wszystkim jedzenie i wątek, dzięki HIIT uprawiałem sport. To był prawdziwy otwieracz do oczu, schudłem 10 funtów i odkryłem zalety „zdrowego stylu życia”.

Od tego czasu odkrywam nowe praktyki, które sprawiają, że czuję się dobrze każdego dnia.

Znajdź mnie na: Web