co jeśli czerwone wino go wzmocniło?


według badań naukowych czerwone wino jest dobre dla zdrowia

Czy to holenderskie badanie odbędzie się w samą porę, tuż przed aperitifami i wypadami do restauracji w weekend?

Wydaje się, że czerwone wino, oprócz tego, że jest przeciwutleniaczem, poprawia metabolizm mężczyzn z nadwagą, prawie tak, jakby byli na ścisłej diecie!

Efekt ochronny

Wynika to z resweratrolu, naturalnego związku w czerwonym winie; które zmniejszyłyby insulinooporność i ochroniły przed skutkami diety wysokotłuszczowej. Ten efekt byłby podobny do tego, co dzieje się w obecności dieta niskokaloryczna.

Naukowcy zaobserwowali zmniejszenie zawartości tłuszczu w wątrobie, obniżenie ciśnienia krwi i niski poziom cukru we krwi. Odkryli także zmiany w sposobie spalania tłuszczu przez mięśnie.

Prawdą jest, że to badanie przeprowadzone z suplementem resweratrolu daje efekty znacznie przewyższające czerwone wino, ponieważ konieczne byłoby wypicie więcej niż dwóch litrów, aby uzyskać efekty podobne do suplementu.
Jest to jednak bardzo obiecujące, ponieważ do tej pory jego działanie było widoczne tylko u myszy.

Ale tymczasem nie musisz czuć się winny, mając aperitif, po prostu skorzystaj z efektów resweratrolu na komórki i metabolizm!

Źródła : badanie opublikowane w czasopiśmie naukowym Metabolizm komórek, Patrick Schrauwen z Maastricht University, Holandia
Zdjęcie wikipedia.org