Białka poprawiają metabolizm i przyrost mięśni


Dobry sport i jedzenie dla sportowców

Nawet jeśli widzieliśmy to w poprzednich wiadomościach prawie wszystkie diety są sobie równe, pod względem utrata masy ciała, Istnieje przewaga, której nie można odebrać białkom. Białka mogą przyspieszyć metabolizm i zwiększyć masę mięśniową do 45%, pod warunkiem, że zużyjesz wystarczająco dużo.

Najpierw białko karmi szczupłe ciało

W rzeczywistości kalorie z białek korzystnie wpłynęłyby na masę mięśniową, podczas gdy kalorie z węglowodanów lub tłuszczów byłyby przechowywane jako tłuszcz.

Najlepsze białko!

The diety wysokobiałkowe już uwiódł użytkowników, ułatwiając regenerację i zwiększając sytość, ale nowe badanie pokazuje, że mogą one również przyspieszyć metabolizm.

Badanie przeprowadzone na 16 osobach nie dotyczyło tym razem diety, ale udziału białek w diecie, celem było sprawdzenie, w której grupie (dieta bogata w białka lub uboga w białka) uczestnicy zyskali najwięcej na wadze, spożywając nadmiar kalorii, ze względu na zdolność organizmu do spalania większej ilości energii dzięki diecie bogatej w białko.

Każda z tych grup otrzymywała normalną (15%), niską (5%) lub wysoką (25%) porcję białka przez 8 tygodni.

Według tego badania przeprowadzonego przez dr Frosta z Pennington Biomedical Research Center w USA wynik uzyskano poprzez pomiar DIT (termogenezy indukowanej przez żywność), który pozwala kontrolować prędkość metabolizmu 4 godziny po posiłki według pośredniej kalorymetrii i składu ciała, które determinują przechowywanie kalorii.

Jeśli dieta bogata w białko wpływa na DIT w krótkim okresie, w dłuższym okresie czasu tak nie jest, nie pozwalając na termogenezę, która dostosowałaby się do utrzymania wysokiego i stałego metabolizmu.

Źródła : Prezentowane na dorocznym spotkaniu Tygodnia Obesity Society. „Wpływ spożycia białka w diecie na termogenezę wywołaną dietą podczas przedawkowania”
Autorzy: Elizabeth Frost i in.