Badanie tryptofanu i utraty tłuszczu


Dobry sport i jedzenie dla sportowców

Najnowsze badania fizyko-odżywcze dotyczące tryptofanu wzmacniają odnoszące się do niego twierdzenia i podkreślają jego przydatność w utracie masy tłuszczowej. Czy po „nagim jak robak” powinniśmy teraz powiedzieć „chudy jak robak”?

Utrata tkanki tłuszczowej, co mówią naukowcy?

Utrata masy ciała to siła robocza badaczy, którzy nieustannie odkrywają nowe obszary naukowe. Nie zrozum mnie źle! Nie ma nic wspólnego z tą inną bardzo starą techniką odchudzania i znów w modzie w Stanach Zjednoczonych (choć jest to zabronione), aby schudnąć, co polega na dobrowolnym złapaniu tasiemca (tasiemca).

Naukowcy z Scripps Research Institute (Stany Zjednoczone) rozszyfrowali obwody sygnalizacyjne, dzięki czemu małe robaki Caenorhabditis elegans tracą na wadze niezależnie od spożycia pokarmu.

Serotonina, tak, ale nie tylko

Rzeczywiście, do tej pory uważano, że serotonina umożliwia schudnąć, ograniczając apetyt oraz przyjmowanie pokarmu, którego głównym działaniem jest regulacja głodu i kompulsywnego głodu. Wydawałoby się jednak, że szlaki sygnalizacyjne prowadzące z jednej strony do zmniejszenia spożycia żywności, az drugiej do utraty tłuszczu są odrębne, badania dowodzą, że nawet bez zmniejszenia spożycia żywności nastąpiła utrata masa tłuszczowa u ssaków.

Oktopamina

Oktopamina jest analogiem noradrenaliny

Głównym odkryciem tych ostatnich badań jest to, że serotonina nie jest jedyną, która promuje odchudzanie: działałaby w połączeniu z oktopaminą, analogiem noradrenaliny, stymulowanym przez inny aminokwas wolna forma, tyrozyna.

Zespół badawczy zmapował sieć neuronową, która wytwarza serotoninę i oktopaminę i wysyła sygnał utraty masy do organizmu. Niektóre z tych neuronów mają dostęp do krwioobiegu i uwalniają cząsteczkę sygnałową. Stymuluje to wytwarzanie enzymu trawiennego w jelicie, lipazy, która tnie lipidy na frakcje mniejszych kwasów tłuszczowych, które są mniej magazynowane jak tłuszcz w organizmie. Powoduje to stopniową redukcję komórek tłuszczowych.

Zwiększenie serotoniny i noradrenaliny może być kluczem do utraty większej wagi

Dobrą wiadomością, według tego badania, opublikowanego 10 października w czasopiśmie Cell Metabolism, jest to, że dżdżownice i ten enzym jest wspólny. Nauka nie zakończyła kopania !!!

Zgodnie z tym modelem naukowym, przyjmowanie 1 g tyrozyny rano 20 minut przed śniadaniem i 500 mg tryptofanu około 17:00 i 500 mg przed snem byłoby jednym z najlepszych rozwiązań do kontrolowania masy w sposób naturalny i bez frustracji.

Źródła: Metabolizm komórek 10 października 2013 r. 10.1016 / j.cmet.2013.09.007 Zintegrowany układ neuronalny serotoniny i oktopaminy kieruje uwalnianiem sygnału hormonalnego do kontroli tkanki tłuszczowej C. elegans.