Badanie kulturystyki i korzyści dla morale kobiet


kulturystyka w celu poprawy morale kobiet

Wiadomo, że sport pomaga zmniejszyć skutki stresu i depresji. To dlatego, że uwalnia endorfiny, które są hormonami euforycznymi. Ale to pierwszy raz, kiedy kulturystyka jest testowany jako aktywność sportowa.

Kulturystyka i dobre samopoczucie

Dyscyplina i determinacja, do których ćwiczymy kulturystykę, są pozytywne. Jednak im trudniejszy trening, tym bardziej uwalnia endorfiny. Hormony te są odpowiedzialne za dobre samopoczucie, relaksację po ćwiczeniach. Ponadto w naturalny sposób łagodzą ból ze względu na swoją budowę chemiczną zbliżoną do morfiny. Jest to zatem prawdziwy regulator stresu i nastroju. Dlatego chodzenie na trening i sumienność powoduje zmiany fizyczne i psychiczne. Krótko mówiąc, kulturystyka to sport, który podnosi poczucie własnej wartości i pewność siebie. Im silniejsza i mocniejsza staje się twoja budowa ciała, tym więcej mocy przejmiesz na swoje ciało i otaczający go świat. Nic nie może ci się oprzeć. To darmowy, bezpieczny i bez recepty wzmacniacz morale!

Kulturystyka i moc dziewczyny

Rzeczywiście, ilość endorfin wzrasta podczas ćwiczeń, aż zostanie pomnożona przez 5 w godzinę po wysiłku. Poziom endorfin zależy od intensywności i czasu trwania ćwiczenia, ale także od rodzaju aktywności fizycznej.
Zwykle najbardziej korzystne z punktu widzenia stresu są sporty wytrzymałościowe, takie jak jogging, jazda na rowerze, pływanie … lub wędrówki.
Rzeczywiście, według naukowców z Brastislava na Słowacji, którzy przeprowadzili to badanie na ćwiczenia kulturystyczne na urządzeniach równolegle z ćwiczeniami aerobowymi (taniec lub siłownia w muzyce), efekty aktywności w pomieszczeniu są również korzystne.
Badanie to objęło kobiety niesportowe o średnim wieku 21 lat. Ćwiczyli ten sport przez 8 tygodni, w tempie 3 sesji tygodniowo po 60 minut. Porównania dokonano z inną grupą kobiet ćwiczących dwie sesje aerobowe tygodniowo i 60-minutową sesję skoków.
Miarami wybranymi do zarządzania stresem były częstość akcji serca, odruch przeżycia po stresie oraz wskaźniki fizjologiczne i psychologiczne.

Nic dziwnego, że poprawa zarządzania stresem, sprawność fizyczna i ogólnie zdrowie psychiczne były widoczne w obu przypadkach. To badanie rzuca nowe światło na korzyści płynące ze sportu, na fizyczne i morale, niezależnie od wybranej dyscypliny, ale pokazuje, że Kulturystyka jest jak każdy inny sport, o czym niektórzy czasem zapominają.

Źródło : Comenius University, Department of Kinantropology, Brastislava, Jana Lipkova and Lukas Chovanec, czerwiec 2013. Bulletins-electroniques.com, fot. Shutterstock.com