Badania masy witaminy D i testosteronu


Testosteron wzmocniony przez witaminę D.

Witamina D ma tylko zalety w kulturystyce. Jest niezbędny do uzyskania masy i siły, ponieważ przyczynia się do podnieść poziom testosteronu u ludzi. Pozwala również na lepsze wchłanianie wapnia w celu aktywacji konsolidacji kości i budowy mięśni, co jest ważne w praktyce kulturystycznej.

Wszyscy mamy niedobór

Istnieje wiele źródeł witaminy D.

Kwestia niedoboru witaminy D pojawia się bardziej krytycznie, gdy wchodzi się w sezon zimowy i zmniejsza się ekspozycja na słońce.
Jeszcze bardziej tęsknisz, jeśli jesteś wegetarianinem, ponieważ czerwone mięso jest głównym wkładem, ale także jeśli przestrzegasz ścisłej diety. Rzeczywiście, w diecie jest niewiele źródeł witaminy D. Występuje w żółtkach jaj, tłustych rybach (łosoś, tuńczyk, śledź, sardynki), produktach mlecznych, maśle, serze, wątrobie cielęcej lub oleju z wątroby dorsza. Tak wiele potraw, które są rzadko w menu, jeśli masz cel suchej masy mięśniowej, jeśli w ogóle, jeśli jesteś weganinem.

Zsyntetyzuj witaminę D.

Tęsknisz również za tym, jeśli mieszkasz w miejscu o słabym nasłonecznieniu lub jeśli jesteś wrażliwy na słońce i unikasz ekspozycji. Rzeczywiście skóra syntetyzuje tę witaminę w kontakcie z promieniami UVB ze słońca. Jest to prawdą, nawet jeśli masz ciemną skórę, ponieważ wymagany czas ekspozycji jest dłuższy, aby ją zsyntetyzować.
Tęsknisz za tym, jeśli, jak większość z nas, pracujesz głównie w pomieszczeniu i przy sztucznym świetle
Będziesz również tęsknić, jeśli masz nadwagę. Jeśli jesteś na diecie lub w ogóle nie spożywasz laktozy, również będziesz mieć niedobór. Ale także jeśli masz ponad 40 lat, ponieważ zdolność do syntezy witaminy D zmniejsza się z wiekiem. Jest to również prawdą, jeśli unikniesz pokazywania swojej skóry … Są to wszystkie czynniki, które predysponują do braków, szczególnie jeśli są połączone.

Czy musisz wybierać między skórą a kośćmi?

Czy wybrać między ekspozycją na słońce a starzejącą się skórą? Czy unikanie ryzyka raka naraża cię na rozpad kości i osteoporozę?
Najprostszym sposobem jest wystawienie się na co najmniej 10 i 15 minut około południa, 3 razy w tygodniu, przy regularnym uzupełnianiu się zamiast przyjmowania silnych dawek, nie mają efekt długoterminowy.
Trudność polega na tym, aby wiedzieć, ile skóra jest w stanie metabolizować w porównaniu do zalecanej dziennej dawki, która zależy od rodzaju skóry i szerokości geograficznej w miejscu zamieszkania. W tym przypadku lepiej stosować suplementy, ponieważ udowodniono wzrost siły mięśni. Najlepiej jest łączyć go z magnezem, ponieważ wymaga metabolizmu.

Podczas ćwiczeń zaczerpnij świeżego powietrza

Rozwiązaniem jest wystawienie się na słońce podczas zajęć sportowych na świeżym powietrzu przez co najmniej 30 minut, pokazując ręce i nogi. Należy chronić twarz, ręce i szyję, które są bardziej podatne na oparzenia słoneczne i problemy skórne (rozwój raka).

Źródła : Everydayhealth.com. Diamond T, Wong YK, Golombick T. Wpływ doustnego cholekalcyferolu 2000 w porównaniu z 5000 IU na surowicę witaminy D, PTH, siłę kości i mięśni u pacjentów z niedoborem witaminy D. Osteoporos Int. Mar 2013; 24 (3): 1101-5. Zdjęcie Shutterstock.com