Badania czekolady pomagają opalać się


czekolada jest naturalnym pożywieniem do opalania

Jeśli pójdziesz na słońce, nie zapomnij wziąć czekolady! W tym okresie wielkanocnym na pewno uciekniesz po czekoladę (a potem pożałujesz !!), więc aby zapewnić sobie czyste sumienie, przeczytaj poniższe informacje, zwłaszcza jeśli skorzystałeś z tego długiego weekendu, aby uciec na słońcu. Zapewniamy, że nie należy się nim rozprzestrzeniać, chociaż są zwolennicy tego, ale go spożywać, ponieważ czekolada zapobiegałaby poparzeniom słonecznym.

Wybrany przeciwutleniacz

Podobnie jak inne produkty przeciwutleniające, takie jak pomidory i zielona herbata, czekolada chroniłaby skórę przed uszkodzeniem skóry. Tyle że czekolada, oprócz tego, że jest przyjemnym pożywieniem, zawiera jeszcze więcej fenoli i katechin niż herbata, zdolna do ochrony skóry przed poparzeniem słonecznym, a nawet rakiem skóry. Franck Lipman mówi, że powinna spożywaj 57 g dziennie (odpowiednik około 5 kwadratów ciemnej czekolady zawierającej 70% kakao), aby w pełni cieszyć się jego zaletami.

Dobra ochrona w postaci kremowych i przeciwutleniających kapsułek przygotowujących do słońca nie jest wykluczona dla idealna opalenizna i bez ryzyka. Nie musisz czuć się winny, jeśli na te święta narzucisz dawkę czekolady, a raczej pomyślisz o rozłożeniu spożycia na resztę roku, Twoja skóra będzie znacznie lepsza.

Aby kontynuować ten impet lub, jeśli czekolada nie jest twoją rzeczą (co jest rzadkie), jedz warzywa z czerwonym lub pomarańczowym miąższem, które zawierają inny przeciwutleniacz, likopen. Chroni również skórę przed promieniami UV odpowiedzialnymi za oparzenia słoneczne i starzenie się skóry.

Po spożyciu gotowane przeciwutleniacze w tych warzywach będą lepiej wchłaniane.
Możesz również spożywać czosnek, bogaty w przeciwutleniacze lub zieloną herbatę, naprawdę skuteczny w przeciwdziałaniu uszkodzeniom słonecznym, jeśli spożywasz dwie filiżanki dziennie. I wspaniale jest towarzyszyć czekoladzie!

Źródło everydayhealth.com. Zdjęcie assiettesetgourmandises.com, http://www.jeanpaulhevin.com/