A jeśli czekolada cię uszczęśliwi i zwiększy morale


Czekolada i morale

Przeciwutleniacz, antystresowy, afrodyzjak, anty-cholesterol, pomoc odchudzająca… Czekolada to prawdziwa przyjemność dla podniebienia i zdrowia. Starożytne cywilizacje Majów i Azteków nie myliły się, nazywając kakao „pokarmem bogów”.

W przeddzień sezonu wakacyjnego to pytanie, czy czekolada jest dobra dla morale, jest niezbędne, aby zapewnić sobie dobre sumienie … i to, nawet jeśli jedynym spożyciem czekolady będzie twoje wytrząsacz białka.

Czy czekolada cię uszczęśliwia?

Według 5 badań, w tym ostatniego, jest bezsprzecznie tak, ponieważ niektóre flawonole (epikatechiny i procyjanidyny), a także metyloksantyny kakao mają działanie psychoaktywne, które poprawiłoby nastrój.
Bogaty w witaminy i minerały, mówi się również, że ciemna czekolada jest bogata w magnez, minerał przeciwstresowy i przeciw zmęczeniu, który może również odgrywać istotną rolę w nastroju.
Inne badania nie potwierdziły poprawy czujności i pamięci, a zwolennicy czekolady chwalą jej właściwości.

Ponieważ mechanizmy działania czekolady pozostają stosunkowo nieznane, ze względu na badania niskiej jakości, niektórzy badacze uważają, że przyczyną może być przyjemność, ponieważ najbardziej przekonujące efekty uzyskano z całą czekoladą, a nie z jej składnikami. . Więc może to tylko satysfakcja spożycie czekolady to cię uszczęśliwia.

Białko o smaku czekoladowym

Czy możemy myśleć, że białko o smaku czekolady miałoby ten sam efekt? Smak i odczucie w jamie ustnej, będące częścią odczucia przyjemności, pozostanie do przetestowania w innych badaniach, opartych na kremowych i pysznych białkach, tak dobrych jak kremy deserowe.

Scholey A, Owen L (2013) Wpływ czekolady na funkcje poznawcze i nastrój: przegląd systematyczny Recenzje żywieniowe doi: 10.111 / nure.12065, Zdjęcie unsplash.com